10. 6.-8. 8. 2021

 

Malíř, ilustrátor, grafik - litograf František Pavlica z Hroznové Lhoty a jeho dílo bude představeno v Městské galerii v letních měsících. Expozici tvoří průřez tvorbou Františka Pavlici se zaměřením na jeho naivní tvorbu. Výstavou oslavíme nejen autorovo životní jubileum, ale také otevření galerie po dlouhém období, kdy musela být veřejnosti uzavřena. 

 

Vernisáž s Horňáckou cimbálovou muzikou Petra Galečky se bude konat ve čtvrtek 10. června 2021 od 17 hodin na Panském dvoře. 

V dnech 16. a 17. 6. od 16 do 19 hodin se v prostorách galerie uskuteční také LITOGRAFICKÁ DÍLNA S FRANTIŠKEM PAVLICOU. Zájemci  se pokusí vytvořit pod zkušeným vedením výtvarníka vlastní grafiku, ale je možné se jen přijít podívat a nahlédnout do práce litografa alespoň zvenčí. Dílna i průběžně probíhající výstava Mizející svět Františka Pavlici bude v rámci aktuálních opatření veřejnosti přístupna . Pokud máte víc jak 15 let a zájem vyzkoušet si práci litografa pošlete přihlášku na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . V přihlášce prosíme o uvedení mailového a telefonického kontaktu a o který den dílny máte zájem.

 

 

Číst dál...