28. a 29. 9. 2019 od 10 do 17 hodin

Městská galerie se zapojí do Dnů otevřených atelirérů. V tento víkend, který bude pro Veselí významný také právě probíhajícími Andělskými hody, budou moct návštěvníci zavítat do galerie v rozšířených otvíracích hodinách. Otevřena bude výstava současné malby autora MICLA, a také k veselskému hodování folklorně laděná výstava Josefa Tomečka. 

Dny otevřených ateliérů Jihomoravského kraje pořádá Galerie výtvarného umění v Hodoníně už devátým rokem a letos se do projektu zapojilo téměř devadesát výtavrníků, sdruužení a galerií. 

 

Číst dál...

 

13. 10. - 17. 11. 2019

V rozsáhlém souboru černobílých fotografií sleduje Iren Stehli složitou životní cestu Libuny Sivákové, cikánské dívky ze Žižkova, a její rodiny od roku 1975 až do její smrti v Belgii v roce 2009. Díky vzájemnému pochopení, které přerostlo v přátelství, fotografie s důvěrností zachycují všechny životní peripetie a rodinné prostředí nesmírně citlivě a neokázale. Soubor je mimořádně hlubokou sondou jednoho prostého života přijímaného se všemi obtížemi důstojně a s pokornou samozřejmostí. Svým humanistickým přístupem a dojímající otevřeností je počinem zcela mimořádným.

 

Kurátor Jaroslav Bárta