26.9.-14.11.2021

 

Přední český fotograf Jan Šibík podnikl kolem 250 reportážních cest do všech koutů světa, realizoval stovky reportáží v České republice a získal nespočet fotografických cen. Ve Veselí nad Moravou představí světová témata zachycená ve fotografiích pořízených v průběhu uplynulé dekády; přírodní katastrofy, KLDR jako bizarní relikt komunismu, ale také arabské jaro, občanskou válku na Ukrajině, nebo uprchlickou krizi. Fotografie podávající svědectví o proměně světa, v němž ideologie nesvobody a násilí hledají a nabývají novou tvář publikoval v knize Deset let, která získala 2. místo v soutěži Fotografická kniha roku 2017.

Vernisáž s navazující komentovanou prohlídku s autorem proběhne v Městské galerii Panský dvůr v neděli 26. září v 16 hodin.

 

Městská galerie vyzývá pletařky, háčkařky ke spolupráci. Zapojit se ale mohou všichni.

Červen-říjen

 

Pojďte se s námi zaplést s anděly! Pokud pletete, háčkujete, nebo máte doma staré a nebo nepoužité vlny a pleteniny, máme pro ně odbyt. Pro připravovanou adventní výstavu v Městské galerii Panský dvůr „Pletky s anděly“ poptáváme pletací příze a bavlnky ve světlých, pastelových barvách. Převážně odstíny bílé, šedé, béžové, žluté a modré.  Případně už hotové bílé a modré svetry, přehozy, háčkované záclony a podobně. Materiál použijeme na tvorbu objektů, které budou součástí výstavy a workshopy, jež budou výstavu doprovázet. Pokud se rádi zapojíte i aktivněji, budeme vděční za bílé háčkované vločky a hvězdičky (viz ilustrační foto). Nebo máte něco jiného, co myslíte, že by se mohlo hodit materiálem a tématem, třeba háčkovaný betlém k zapůjčení? Neváhejte napsat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolat na telefonní číslo 602 618 630. Vlny a příze můžete přinést v průběhu středečních posezení na Panský dvůr do pro tento účel vyhrazeného boxu, případně jindy v otvíracích hodinách na Turistické informační centrum. Galerie se těší na spolupráci!