27. 9. 2020 - 15. 11. 2020

 

Soubor lidových písní a tanců Radošov slaví letos 50 let své existence. Při této příležitosti soubor ve spolupráci s Městskou galerií Panský dvůr připravuje výstavu, věnovanou historii souboru, se kterou jsou úzce spjaty tradice na Veselsku.

Vernisáž výstavy se uskuteční 27. září v v 17 hodin v jedné z místností Městské galerie Panský dvůr, jak jinak, něž za doprovodu cimbálové muziky. Výstavu bude možné shlédnout do poloviny listopadu v dnech úterý, čtvrtek, sobota, neděle mezi 13. a 17. hodinou.

 

 

Číst dál...

 

Sklo – obrazy – kresby 

 

Výstava byla z důvodu bezpečnostních opatření přesunuta, předběžně se její realizace plánuje na konec dubna 2021. 

 

 

Marian Volráb (58) náleží mezi nejoriginálnější české sklářské výtvarníky současnosti. Studoval - a po studiích řadu let působil jako asistent - na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru skla. Zdroje jeho sklářské, malířské a kreslířské tvorby jsou hluboké vnitřní prožitky a osobní vzpomínky, které se vtiskly do Volrábova uměleckého projevu jedinečným způsobem a pro něj charakteristickým tvaroslovím se specifickou barevností. Sklo používá v jeho prapůvodní, surové, temně zbarvené formě zneklidňujících tvarů. Obdobné tvarosloví, nalezneme v jeho obrazech a kresbách. Provázanost všech poloh Volrábovy tvorby je podmíněna palčivou potřebou sdělení vnitřních zkušeností z minulosti, tušení současného a budoucího.