18.–⁠29.5.2022

Tradičně se každým rokem otvírá galerie i mladým začínajícím autorům a v jedné galerijní místnosti vystavují svá díla žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Veselí nad Moravou. Letos uvidíme v galerii výběrové práce pěti absolventů a vybraných prací dalších žáků tvořících pod vedením pedagožky Veroniky Remešové. Výstava bude přístupna k nahlédnutí do 29. května 2022, poté se přesouvá do prostor Základní umělecké školy ve Veselí nad Moravou.   

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA PRO VŠECHNY, CO MAJÍ POD ČEPICÍ

12.6. – 7.8.2022

 

Městská galerie zve na výpravu do fantastického světa fyziky, plného barev, světel a optických iluzí. Můžete se podívat, jak se rodí blesky v Ruhmkorffově induktoru, nebo v Teslově Plazmakouli, zahrát si na laserové harfě, fascinující je také kreslení světlem. Obzvlášť děti uvítají světelné pexeso, hry s neonovými příšerkami, krasohledy, nebo pohled do camery obscury. Exponáty do výstavy zapůjčilo Úžasné divadlo fyziky z Brna a Muzeum Pod čepicí z Hronova.

První den otevření výstavy se můžete těšit na science show v podání Úžasného divadla fyziky, zavedou nás do ledového světa dusíku i ohnivých pokusů.

 

Výstava bude zahájena v neděli 12. června v 15 hodin, v průběhu odpoledne se uvedou dvě science show.

Vstupné 80 Kč dospělí, 40 Kč dítě, rodinné vstupné (2 dospělí, 2-3 děti) 200Kč

 

 

12.6.2022 v rámci zahájení výstavy v průběhu odpoledne po 15. hodině

 

Při příležitosti otevření výstavy Úžasný svět fyziky předvedou vědci z Brna dvě science show. První vědecká kouzla zavedou návštěvníky do světa ledu a chladu. Kapalný dusík má teplotu téměř -200°C. Podobnou teplotu bychom našli nejblíže na Saturnově měsíci Titanu. Jak se chová zamrzlý svět, může v mnoha ohledech překvapit. Zlomí se Eskymákovi pes v zatáčce? Drncají na Sibiři autům kola? Fyzici nám ukážou jak nejrychleji krájet a zametat a jak vodník Kebule vařil mlhu. Druhý vstup vás zahřeje a performeři vás nechají oheň doslova podržet na dlani. Uvidíte hrátky s hořlavým propan-butanem, lihem a jinými hořlavinami. Poznáte na vlastní kůži, proč se polykač ohně nespálí a jak to, že můžeme chodit po žhavém uhlí.

Vstup na výstavu spoplatněn, představení zdarma