1. 12. -  5.1. 2017 

 

Městská galerie Panský dvůr připravuje k vánocům již tradičně tematickou výstavu. Letos bude věnována tvorbě jednoho z nejvýznamnějších českých umělců, dílu malíře, ilustrátora a spisovatele Josefa Lady. Výstava bude zaměřena na Ladovy zimní a vánoční motivy, počítá se i s interaktivní místností pro děti. Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 1.12. v 16 hodin a při této příležitosti Panský dvůr rozezvučí dětský pěvecký sbor a cimbálová muzika. Počas vernisáže a v průběhu dalších dvou adventních neděl budou v galerii probíhat také dílny pro děti. V neděli 8. prosince, po divadelní pohádce "Pojďme spolu do Betléma", můžou děti vyzkoušet také malování perníků. Galerie bude v tyto dny (1., 8., 15. prosince) otevřena až do 18 hodin. Výstavu bude jinak možné zhlédnout do 5. ledna 2020 vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

 

 

13. 10. - 17. 11. 2019

Městská galerie Panský dvůr připravila na podzim výstavu černobílých fotografií autorky Iren Stehli s názvem Libuna, 1975–2009. Autorka v souboru fotografií zachytává romskou dívku Libunu Sivákovou a její život od 19 let až do její smrti. 

 

Vernisáž výstavy je spojena s komentovanou prohlídkou a besedou s autorkou a kurátorem nad fotografiemi.

Programem bude doprovázet Cimbálová muzika Kubíci. Slavnostní zahájení proběhne 13. října v 16 hodin.

Výstavu bude možné shlédnout do 17. listopadu 2019 vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 13 do 18 hodin. 

Číst dál...

19. 1.  – 1. 3. 2020

V druhé polovině ledna otevře galerie prostor mladé tvorbě. Uvede se zde dvojice autorek, Martina Smutná a Bronislava Orlická, které se potkaly na Akademii výtvarných umění v Praze. Martina Smutná (1989) pochází ze Strážnice, studovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Akademii výtvarných umění v Praze, kam nastoupila k Jiřímu Sopkovi a diplomovala v ateliéru Vladimíra Skrepla. Věnuje se vlastní umělecké tvorbě a v rámci doktorského studia pracuje na publikaci o malířkách v českém prostředí. Bronislava Orlická (1989) studovala Střední uměleckou školu v Ostravě a Akademii výtvarných umění v Praze. Absolvovala v ateliéru malby Jiřího Sopka. Skrze kresbu, které se v posledních letech intenzivně věnovala, navazuje na svůj minimalistický malířský projev jinak, s novým gestem a figurací.

Vernisáž se uskutečnila v neděli 19.1. v 16 hodin v prostorách Městské galerie s hudebním doprovodem Aleše Smutného a Evy Němečkové.

Výstavu je možné shlédnout do 1. března vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 13 do 17 hodin. 

 

Číst dál...