30. 8. - 4. 10. 2020

 

 

Výstava malíře Tomáše Jana Dismase Bubláka představila výběr z autorova dosavadního díla. 

Vernisáž se uskutečnila 30. srpna 2020 v 16 hodin za hudebního doprovodu Dechového tria Ladislava Svobody. 

 

Číst dál...

7.6.-23.8.2020

  

Po odmlce se opět otevřou dveře Městské galerie na Panském dvoře. V neděli  7. června bude v 16 hodin zahájena výstava Veselský ateliér, kde se představí pětice autorů žijících a působících ve Veselí nad Moravou. Sestava autorů odkazuje na veselské seskupení Skupina pěti, z které se představí Jiří Peša, Jaroslav Válek, Vladimír Groš a Milan Raška. Výstavu doplní ještě veselský sochař a grafik Miroslav Bystřický. Bude možné zhlédnout díla z různých oblastí výtvarného umění od novějších kreseb Jiřího Peši, přes malbu Milana Rašky, až po sochařská díla. Vladimír Groš představí cyklus kameninových plastik s názvem Hlavy, Miroslav Bystřický zejména sochy z pískovce a Jaroslav Válek kované plastiky a gravitační kresby kyvadlem. 

 

Vernisáž se uskuteční v neděli 7. června v 16 hodin za doprovodu Horňácké cimbálové muziky Kubíci.Výstavu bude možné shlédnout do 23. srpna vždy od úterý do neděle od 13 do 17 hodin. 

 

 

8.3.-19.4.2020

 

 

Moravský fotograf Jindřich Štreit je zapsán v dějinách české fotografie takřka 40 let, pozornost získali v 80.letech 20.století jeho fotografie vesnic na Bruntálsku, kde žil. Drsné a zároveň velmi citlivé zobrazení reality bez příkras nezůstalo tehdy bez povšimnutí a stal se nejspíš jediným českým fotografem, který byl vězněn nejen za publikovanou tvorbu ale také za nikdy nezveřejněné negativy. Jindřich Štreit vydal množství knih, byl o něm natočen dokumentární film a patří v současnosti mezi světově uznávané fotografy. Do Veselí nad Moravou přichází představit cyklus barevných fotografií s nevšední tematikou vězeňské duchovní péče „Ze tmy ke světlu“.

 

Číst dál...