3. 4. - 15. 5. 2016

Výstava obrazů inspirovaných příběhy pátera Josefa Toufara, Clause Schenk von Stauffenberga, Velazquezovou Infantkou, Hitchcockovou Závratí, Lynchovým Twin Peaks, československým filmovým plakátem, cestami na Východ a cestami do nevědomí.


Simona Blahutová vystudovala AVU v Praze (v ateliérech Karla Nepraše, M. Rittsteina a V. Skrepla). V roce 2005 strávila semestr na Robert Gordon University v Aberdeenu (UK). 

Ve své práci kontinuálně využívá princip koláže a grafické přístupy v malbě. Inspiračními zdroji jsou jí filmová tvorba 60. a 70. let, československý filmový plakát a staré tiskoviny, seriál Twin Peaks, výlety do snů a nevědomí i reálné cesty na Východ. Zabývá se temnými stránkami společnosti Západu a duchem moderní civilizace, v posledních letech jsou to častěji konkrétní aktuální nebo historické události s tragickým koncem, např. příběh pátera J. Toufara umučeného v r. 1950 státní mocí, nebo naposled německý protinacistický odboj a nejednoznačná osobnost Clause Schenk von Stauffenberga.

 

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 3. dubna 2016 v 16 hodin v Městské galerii na Panském dvoře. Výstavu uvede Barbora Lungová.

Výstavu budete moci navštívit zdarma ve dnech úterý, čtvrtek, sobota a neděle od 13 do 17 hodin.