2. 4. - 30. 4. 2017

 

V dubnu probíhala výstava mladého talentovaného umělce Martina Salajky, původem z Uherského Hradiště, kde také vystudoval malbu na střední uměleckoprůmyslové škole. Už během studií na Fakultě výtvarných umění v Brně a později na Akademii výtvarných umění v Praze si vytvořil svůj expresivní a potemnělý styl s osobitou barevností. Jeho díla plna magických, tajemných vizí a metafor zanechávají velmi silný dojem. Vystavoval v renomovaných galeriích doma i v zahraničí, například v New Yorku, Mnichově, Kolíně, Drážďanech, nebo Budapešti. 

Vernisáž výstavy - 2. dubna 2017, 16:00, Městská galerie Panský dvůr

Program Starci /Kyjov/

Kurátoři výstavy: Barbora Lungová, Vojtěch Petratur

Výstavu budete moci navštívit do 30. dubna v úterý, čtvrtek, nebo přes víkend od 13 do 17 hod. 

 

Číst dál...

22. 1. - 26. 2. 2017

Duo slovenských umělců – malířky Jarmily Mitríkové a postkonceptualisty Dávida Demjanoviče již od studia na VŠVU v Bratislavě vytváří obrazy metodou "pyrografie" – tedy kresby pájkou do dřevotřísky, kterou posléze kolorují.


Metodou pop-surrealistické koláže kombinují vizuální motivy folklóru lidového i politického z normalizační éry a zasazují je do kontextu "koloniální" etnografie, čímž dávají vzniknout satirickým, lehce kritickým náhledům na dědictví lidové kultury. V srdci folklorního regionu bude tato ikonoklastická výstava nepochybně silně rezonovat. 

Kurátoři výstavy: Barbora Lungová a Vojtěch Petratur. 

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 22. ledna 2017 v 16 hodin v Městské galerii na Panském dvoře. 

Výstavu budete moci navštívit zdarma ve dnech úterý, čtvrtek, sobota a neděle od 13 do 17 hodin.

11. 9. - 30. 10. 2016

Fotografický projekt Jaroslava Bárty a studentů Katedry fotografie FAMU Tomáše Bachury, Lujzy Marečkové a Karolíny Smilkové sleduje podoby současné slovácké vesnice a udržovaných lidových zvyků.


Barevné a velkoformátové černobílé fotografie z Blatnice pod Svatým Antonínkem, Blatničky, Hroznové Lhoty, Hrubé Vrbky, Javorníku, Kněždubu, Kuželova, Louky, Nové Lhoty, Vápenek, Velké nad Veličkou a Veselí nad Moravou pořízené od února do června 2016 budou vystavené v netradiční instalaci na terase Panského dvora / Turistického centra Veselska. 

 

Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 11. září v 16 hodin. 

 

Výstava bude přístupná zdarma ve dnech pondělí až pátek 9 - 17h, sobota a neděle 13 - 17h.