30. 8. - 4. 10. 2020

 

 

Výstava malíře Tomáše Jana Dismase Bubláka představila výběr z autorova dosavadního díla. 

Vernisáž se uskutečnila 30. srpna 2020 v 16 hodin za hudebního doprovodu Dechového tria Ladislava Svobody. 

 

Číst dál...

27. 11. 2021 - 9. 1. 2022

 

Jak je možné se díky háčkování a pletení zaplést s anděly?  Letošní adventní výstava je věnována andělské tématice a vytváří prostor ke hrám i k zamyšlení. Koncept rodinné výstavy "Pletky s anděly" vytvořila scénografka a výtvarnice Eva Blahová ve spolupráci s místními žáky výtvarného oboru Základní umělecké školy a několika dalšími umělci a řemeslníky.  Výstava bude zahájena v sobotu 27. listopadu v 15 hodin a poté otevřena každé úterý, čtvrtek, sobotu a neděli od 13 - 17 hodin (v soboty 27.11., 4.12., 11.12., a 18.12.do 19 hodin).

 

13.2. – 27.3.2022

 

 

Výstava Apolenka z modrotisku se zaměřuje na krásu a kouzlo modrotisku. Výstavu ilustrací Veroniky Vlkové a Jana Šrámka doprovází prezentace modrotiskových dřevěných forem a starožitný i současný textil, který zapůjčil Národní ústav lidové kultury ve Strážnici. Představí se kniha pro děti Apolenka z modrotisku autorky Romany Košutkové a výše zmíněné ilustrátorské dvojice. Kniha vydaná Galerií výtvarného umění v Hodoníně získala cenu Czech Grand Design 2020 v kategorii Ilustrátor roku. Byla nominována v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku a soutěži Zlatá stuha. Pomocí pohádkového příběhu o panence s rezavými vlásky, která se přes noc změní ve skutečnou holčičku jménem Apolenka se čtenář dozvídá vše o této staré technice tisku na látky.

Výstava vzniká ve spolupráci s kurátorkou Romanou Košutkovou, autorkou knihy a galerijní pedagožkou Galerie výtvarného umění v Hodoníně a Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici. Jako doprovodný program výstavy proběhne také modrotisková dílna pro veřejnost.

Vernisáž proběhne v neděli 13. února od 16 hodin za zpěvu lidových písní.