30. 8. - 4. 10. 2020

 

 

Výstava malíře Tomáše Jana Dismase Bubláka představila výběr z autorova dosavadního díla. 

Vernisáž se uskutečnila 30. srpna 2020 v 16 hodin za hudebního doprovodu Dechového tria Ladislava Svobody. 

 

Číst dál...

7.6.-23.8.2020

  

Po odmlce se opět otevřou dveře Městské galerie na Panském dvoře. V neděli  7. června bude v 16 hodin zahájena výstava Veselský ateliér, kde se představí pětice autorů žijících a působících ve Veselí nad Moravou. Sestava autorů odkazuje na veselské seskupení Skupina pěti, z které se představí Jiří Peša, Jaroslav Válek, Vladimír Groš a Milan Raška. Výstavu doplní ještě veselský sochař a grafik Miroslav Bystřický. Bude možné zhlédnout díla z různých oblastí výtvarného umění od novějších kreseb Jiřího Peši, přes malbu Milana Rašky, až po sochařská díla. Vladimír Groš představí cyklus kameninových plastik s názvem Hlavy, Miroslav Bystřický zejména sochy z pískovce a Jaroslav Válek kované plastiky a gravitační kresby kyvadlem. 

 

Vernisáž se uskuteční v neděli 7. června v 16 hodin za doprovodu Horňácké cimbálové muziky Kubíci.Výstavu bude možné shlédnout do 23. srpna vždy od úterý do neděle od 13 do 17 hodin. 

 

 

Adventní výstavu jsme museli z důvodu nových bezpečnostních opatření předčasně ukončit, ale můžete ji zhlédnout alespoň online zde Setkání u betléma ve fotografiích.

Výstavu betlémů tvoří soukromá sbírka Jiřího Peši, který zároveň výstavu uspořádal. Do expozice jsou zařazena také díla žáků mateřské školy z Tasova a ze dřevěný vyřezávaný betlém Lubomíra Sedláře z Lipova. Výstavu uspořádal Jiří Peša, nafotil Vojtěch Peša.